Dekoratif Tuğla Duvar – Dekoratif Tuğla Kaplama

Dekoratif Tuğla Duvar - Dekoratif Tuğla Kaplama

Dekoratif tuğla duvar dekorasyonda özellikle son yıllarda öne çıkan uygulamalardır. İç ve dış mekanlarda, ev ve ofis dekorasyonunda tercih edilen dekoratif tuğla duvar estetik görüntüsü ile dikkat çekiyor. Farklı renk ve modellerde ön plana çıkan dekoratif tuğla kaplama, diğer tuğla çeşitlerine göre farklı şekilde üretilmektedir.

Tuğla Kaplamanın Avantajları

Tuğla kaplamalar, uygulandığı alanların havasını değiştirir. Görünümü itibarıyla doğal bir görüntü sunar. Sıvası tamamlanmış ve boyaya ihtiyaç duyulan her türlü yüzeyde rahatça uygulanabilir. Uygulamanın ardından boyama ve ekstra izolasyon gibi ek işlemlere de ihtiyaç olmadığından oldukça avantajlıdır.

Tuğla kaplamalar uzun ömürlü malzemelerdir. Bu nedenle dekorasyonda sıklıkla tercih edilir. Ucuz ve kullanışlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilme nedenleri arasındadır, Tuğla kaplama istenilen her yüzeye rahatlıkla uygulanabilir. Tuğlalar hafif yapısı ile herhangi bir ağırlığa neden olmaz. Tuğlanın montajı kadar sökümü de oldukça hafiftir. Tuğla kaplamaya istendiği takdirde dekoratif ürün ve materyaller de eklenebilir.

Dekoratif Tuğla Kaplama Renk Seçenekleri

Dekoratif tuğla kaplamalar genellikle doğal renklerde tercih edilir. Genel olarak kiremit renginde hoş durması sebebiyle en yoğun tercih bu renkte olur. Işığa göre tercih edilebilecek farklı renk ve tasarımlar da mevcuttur. Mekana ve dizayna uygun şekilde farklı renk ve modeller de tercih edilebilir.

Doğal tonlarda tercih edilen tuğla kaplama görünümü sayesinde mobilyalar da kendini gösterir. Özellikle dekorasyonun önemli olduğu mekanlarda dekoratif tuğla kaplamalar uygun bir konsept belirlenerek uygulanabilir.

Dekoratif Tuğla Kaplama Nasıl Uygulanmalıdır?

Dekoratif tuğla kaplama montajında işçilik oldukça önemlidir. Montaj esnasında desenler arasında devamlılık son derece önemlidir. Karışık düzende uygulanması, istenen estetik görüntünün oluşmasına engel olur. Bu nedenle dekoratif tuğla kaplama uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Tuğla altından yalıtım yapılması da mekanın ısı yalıtımı açısından oldukça önemlidir. Yalıtım yapıldıktan sonra tuğla kaplamanın doğrudan yapışması da yalıtımın sıva ve boya gereksinimini ortadan kaldırır. Ayrıca sıvasız alanlara da uygulanabilmesi sebebiyle ekstra maliyet gerektirmez.

Uğur Cephe Kaplama dekoratif tuğla kaplama ve kültür tuğlası gibi pek çok ürününün satışını gerçekleştirmektedir. Işıklar tuğla ürünlerini incelemek ve detaylı bilgi almak için https://www.ugurcephekaplama.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Kültür Tuğlası – Kültür Tuğlası Modelleri – Doğal Tuğla
Sonraki yazı
Taş Duvar – Taş Kaplama – Dekoratif Taş Kaplama