Barok Dekoratif Tuğla Kullanımı Nasıl Olmalı?

Barok Dekoratif Tuğla Kullanımı Nasıl Olmalı

Barok dekoratif tuğla, eski zamanlardaki barok mimarisi için kullanılan bir yapı biçimidir. Barok dekoratif tuğlanın verdiği doğal ve estetik görünüm oldukça popülerdir. Günümüzde modern mimari ve çağdaş dekorasyon ürünleri arasında barok tuğla kaplamaları yer alır. Eski zamanların bir yansıması olan barok dekorasyon tarzı, ofislerde, evlerde ve çeşitli mekanlarda sıklıkla tercih edilir.

Barok tuğla kaplama, yapay tuğla kaplama modelleri arasında bulunur. Mekâna estetik, çağdaş ve modern bir görüntü kazandırır. Aynı zamanda nostaljik bir hava veren barok dekoratif tuğla ürünü, renk açısından epey zengin seçenekler sunar. Kolay bir şekilde uygulanabilen ve dekoratif amaçlı kullanılan barok tuğla, estetik özelliğinin yanı sıra ortamda ısı ve ses yalıtımı da sağlar.

Barok Dekoratif Tuğla Modelleri

Barok dekoratif tuğla modelleri, akla gelebilecek her mekânın konseptine ve dekorasyonuna uyum gösterir. Oldukça geniş bir doğal renk skalasına sahiptir. Özellikle barok eskitme görünümlü tuğla, doğal bir dokuya sahip olduğu için mekâna sıcaklık katar. Kültürel mirasın da en güzel yansımalarından biri olan barok tarzı tuğla, yıllar öncesinden kalan trendlerden biridir.

Kaplama uygulaması yapılacak olan mekâna hâkim konsepte göre farklı renk seçeneklerine sahiptir. Aynı zamanda barok tuğla çeşitleri boyanabilir. Herhangi bir sökülme veya solma söz konusu değildir. Uzun ömürlü ve sağlam yapısı ile mekâna doğal ve estetik bir görünüm katılabilir.

Barok Dekoratif Tuğla Kullanımı

Barok dekoratif tuğlalar, kullanım alanları açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Zengin renk yelpazesi ile her mekâna ahenkle yakışan bir kaplama ürünü olan barok dekoratif tuğla, boyanabilir bir yapıda olması sebebi ile kişilerin istekleri doğrultusunda canlı renkler kazandırılır. Sıklıkla kullanıldığı alanlar genellikle dış cephe kaplamalarıdır. Aynı zamanda kafelerde, pastanelerde veya restoranlarda nostaljik bir hava kazandırmak için tercih edilir.

Televizyon ünitelerinde, şömine duvarlarında, lokal bir alanda veya mutfakta tercih edilen barok dekoratif tuğla, aynı zamanda mağazalarda merdiven ya da vitrin ardına ışıklandırma yapılarak egzotik ve ilgi çekici bir görünüm kazandırır. Barok tuğla kaplama, ofislerde de en çok tercih edilen dekorasyon örnekleri arasında yer alır.

https://www.ugur-ticaret.com/

Önceki yazı
Yaşam Alanlarınızı Kültür Tuğlası ile Renklendirin
Sonraki yazı
Kültür Taşı ile Şömine Duvarı Kaplama