Artpietra Kültür Tuğlası

Artpietra Kültür Tuğlası ve Artpietra Tuğla Kaplama Modelleri

İnsanlar yaşadıkları alanları güzelleştirmek için birçok yönteme başvurmaktadır. Yöntemlerden biri de duvarlara yapılan boyalar ve motiflerdir. Duvarınıza uygulayacağınız tuğla görünümü ile alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Piyasada birçok kişi tarafından talep edilen kültür tuğlası duvarlarınızı ve alanlarınızın süslenmesi için güzel bir yöntemdir.

Doğal olan tuğlalar piyasada maliyeti yüksektir. Doğal görünüme sahip olan kültür tuğlaları ile daha düşük maliyetlere otantik ve doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Alanlarınızın daha şık görünüme kavuşması için kültür tuğlalarını duvarlarınıza uygulamanız mümkündür. Sadece görüntü olarak değil ısı ve ses yalıtımı sağladıklarından dolayı da çok tercih edilmektedir. İstediğiniz her renkte ve her desende uygulanan bilen kültür tuğlaları tüm duvarların yapısına uygun olmaktadır.

Dekoratif Tuğla Kaplama Avantajları

Eski çağlarda tuğla ve taş kaplama ile insanlar evlerini yaparlardı. Artık bu uygulamalar evleri ve kullandığımız diğer alanları süslemek amacıyla kullanılmaktadır. Antik, doğallık ve doğaya yakın olmak amacı ile uygulanan kaplamalar ile alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Doğal tuğla görünümüne sahip tuğla kaplama kalıplarla üretilmektedir.

Her yerde, her duvara uyum sağlayabilen tuğla kaplama kesilmesi ile kolaylıkla kısaltılabilmektedir. Kolaylıkla uygulanabilmektedir. Temizlenmesi de oldukça kolaydır. Sudan ve ısıdan etkilenmemektedir. İç ve dış cephelerde kullanımı bulunmaktadır. ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Doğayı seven insanların en çok tercihi olan tuğla kaplamalar Amerika ve Avrupa’da sıklıkla birçok alanda görülmektedir. Son zamanlarda ülkemizde de kullanımı artmıştır. Şık görünümü ve seçilen renklere göre alanlarınızın genişlemesini sağlayabilmektedir.

Doğanın desenlerini alarak alanlarımıza getirdik. Dekoratif tuğla çimento ve kumdan yapılmaktadır. İçerisinde kullanılan taşlar gerçek olup kum haline getirip uygulamaya sokulmaktadır. Doğal tuğlalardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. İç cephelerde ve dış cephelerde uygulaması bulunmaktadır. Ofislerde, otellerde, cafelerde, evlerde, apartmanlarda, restoranlarda, villalarda, bağ evlerinde kullanılmaktadır.

Dekoratif tuğla kaplama uygulaması içinde bulunan çimento kum ve taş kumları birbirlerine karıştırılmaktadır. Karıştırmadan sonra demir oksit boya ile doğal tuğla görünümü verilmektedir. Dokusu açısında da boyanın uygulanması oldukça önemlidir. Yapımı sırasında en çok uğraştırılan ve ustalık istenen kısım burası olmaktadır. Bu uğraşmadan sonra doğal renk ve dokusu verilmektedir. Kalıpların içerisine konularak istediğiniz görüntü elde edilmektedir. Artık istediğiniz alana uygulama yapılabilmektedir.

Ses ve ısı yalıtımı sayesinde içerideki ısı korunmakta ve dışarıda oluşan gürültü alanınıza girememektedir. Dış cepheye uygulanan dekoratif tuğla kaplama sayesinde göz alıcı dış görünüşe sahip evleriniz olacaktır.  Çeşitli modellerinin olması sayesinde size en uygun antik görüntüyü sağlayabileceksiniz. Renk seçenekleri de bulunmaktadır. Ocaktan çıkan taşlara oranla daha hafif oldukları içinde uygulaması da oldukça kolaydır.

Cephe Tuğla Kaplama Maliyetleri

Cephe tuğla kaplama maliyetleri doğal tuğlaya göre oldukça uygun maliyetlere yapılmaktadır. Alanlarınızı doğadan uzaklaştırmadan şık ve antik görünüme kavuşturabilirsiniz. Sizlerin de alanlarınızda doğa ile iç içe yaşamanın huzurunu sunmak için en uygun fiyatlara sizlere sunmaktayız.

Authentic Brick

Old Brick

Stick Brick

Thin Brick