Artpietra Kültür Taşı

Artpietra  Kültür Taşı ve Artpietra Taş Kaplama Modelleri

Taş duvar kaplama genellikle yurt dışında yaygın olan ve son yıllarda ülkemizde de hızla trend olma yolunda ilerleyen bir yapı tasarımı olmaktadır. İç mekanlarda oldukça estetik ve şık bir görünüm sunan kültür taşı her açıdan farklılık da yaratmaktadır. Hiçbir  şekilde deforme olması söz konusu olmayan ve her zaman için de yüksek oranda kalite içeren kültür taşı modelleri kış aylarında oldukça iyi yalıtım işlevi de görmektedir.

Kültür taşları aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlayacaktır. Taş özelliğini koruduğundan dolayı kışları sıcaklık yazları ise serinlik sağlayacaktır. Yapının tümüne veya iç mekanların hepsine ya da bir bölümüne kültür taşı kaplaması yaptırabilirsiniz. Kültür taşların uygulanması profesyonel teknikerler tarafından yapılacak ve son derece de pratik bir şekilde uygulanacaktır. İnşaat işleri çıkmadan ve çok uzun çalışma süreleri olmada uygulanacak olan Kültür taşları yaşam alanlarına bambaşka bir hava katacağı gibi aynı zamanda kalitesi ile yaşam alanlarının standardını da yükseltecek.

Artpietra kültür taşı görünümü kadar kullanımı ile de göz dolduran bir ürün olmaktadır.

Cephelerde Taş Kaplama

Kentlerimizdeki konutlar, iş merkezleri, avm ler ve benzeri tüm yapılar çok katlıdır. Çok katlı yapı projelerinin giderek yayılması ve şehri nefes alınamaz hale getirmesi insanları doğaya daha yakın yerlerde yaşamaya itiyor. Son yıllarda şehrin dışında villalardan, az katlı binalardan oluşan yeni yaşam alanları oluşuyor. İmkânı olan pek çok kişi bu yeni yaşama alanlarında yaşamayı tercih ediyor. Bu yeni yerleşim bölgelerinde konutlar doğayla iç içe bulunduğu gibi, yapımlarında da doğal malzemeler kullanılıyor ve doğayla uyumlu estetik bir görünüme sahip oluyor. Taş duvar kaplama bu tür yerleşim bölgelerinde dış cephelerde sıkça tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Buradaki konutlarda yaşamak bir ayrıcalık haline geliyor. Taş kaplamanın çevreye yaydığı güzellik artık bu yerleşim bölgeleriyle sınırlı kalmıyor. Şehir içindeki pek çok yapının dış cephelerinde taş kaplama uygulaması yaygınlaşmaya başladı. Bazen bina cephelerinin tamamında bazen de girişler, kolonlar, pencere araları gibi bir bölümünde taş kaplama yapılıyor ve binaya doğal güzellik katılıyor. Cephe kaplama için kullanılan taşlar yapay taşlardır. Ancak yapay taşlar doğal taşlardan birebir kopyalanarak üretildiği için doğal taşların verdiği görünümü aynen vermektedir.

Doğal taşlar günümüz yapı teknolojileriyle uyumlu değildir, bu nedenle yapılarda kullanılmıyor. Ama bunun yerine yapay taşlar kullanılıyor. Görsel olarak doğal taşlarla aynı olan yapay taşlar birçok avantaj da sağlıyor. Isı ve ses yalıtımı sağlayarak huzurlu ve konforlu yaşam alanları sunuyor. Binayı nemden ve rutubetten koruyor. Cephe taş kaplama uygulaması diğer kaplama seçeneklerine göre daha ekonomiktir. Taşlar kullanıma hazır olarak üretilip satıldığı için kolayca uygulanabilmektedir. Sağlam ve dayanıklıdır, kolayca temizlikleri yapılır.

Taş kaplama uzun ömürlüdür ve bakım gerektirmez. Böylece binalarda her yıl bakım harcaması yapmaya da gerek kalmaz. Yapıların dış cephelerinde olduğu gibi iç duvarlarında da taş kaplama ile farklı ve özgün dekorasyonlar yaratılmaktadır. Taş kaplama, farklı renk ve doku özelliklerine sahip yüzlerce taş çeşidiyle yapılır. Uğur Ticaret firmamızda zengin yapay taş çeşidi bulacasınız. Saygın projelerde taş kaplama uygulaması yapan firmamız, satış yanında kaplama hizmeti de vermektedir. Doğal görünümlü ve estetik mekânlar için firmamızın yapay taş çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Agrilla

Amorfo

Corte

Pizzara

Pueble

Rio

Roca

Montuno

Valle

Menü